The XNUMXth International Children and Youth Singing Competition (Announcement of Winners)

🏆 List of winners:

Early Childhood Group - Group A 


Champion:

Lau Wai Yan


1st Runner Up :

Chan Tsz Ki


2nd Runner Up:

Yeung Chun Hei


Distinction Award :

WONG ELVINA


Outstanding Award:

Charlotte Wah Fong Yui

Fan Kin Fai

Ip Hin Yee

Wong Lok Nam


Most Popular Award-Champion

Popularity Gold Award:

WONG ELVINA


Early Childhood Group - Group B


Champion:

YEUNG SHEEN


1st Runner Up :

Zhang Yucheng


2nd Runner Up:

LAM TZE yau


Outstanding Award:

Hau Chin Yau

Man Yuet Ching

Poon Tsz Shan

Wan Lai Ching

Wu Ruitong


Most Popular Award-Champion

Popularity Gold Award:

Man Yuet Ching


Most Popular Award-1st Runner Up

Popularity Silver Award:

Hau Chin Yau


Early Childhood Group - Group C 


Champion:

Gia Richard Chan


1st Runner Up:

Oliver Gooi Zi Fan


2nd Runner Up:

Chong Yu Yuk


Outstanding Award:

Choi Sze Wai

Kwan Mei Lam

Luk Wai Ho

Tsui Sze Man


Children's Group - Group D 


Champion:

Feng Peilei


1st Runner Up:

Chu Hoi Ting


2nd Runner Up:

Wong Kai Yin


Outstanding Award:

Chiu Sze Lam

Fong Wai Yee

Panpriya Malakorn

Yeung Ka Chun

Li Kaiqiao


Most Popular Award-Champion

Popularity Gold Award:

Feng Peilei


Children's Group - Group E


Champion:

Xu Weishan


1st Runner Up:

Li Hoi Yan


2nd Runner Up:

Yeung Wing To


Distinction Award :

Au Pui Sin

Victoria Hui


Outstanding Award:

Tse Wai Chun

Wong Si Yin

Huang Zhuoran


Middle Child Group - Group F 


Champion:

Ho Kam Ho


1st Runner Up:

Hung Wai Shan


2nd Runner Up:

Leung Sze Ming


Outstanding Award:

Cheng Pui Shun

Dang Tsz Kei

Luk Hiu Yan

Ma Mei Yee

Wu Chui Shan


Junior Group - Group G


Champion:

HUI YING YU


1st Runner Up:

Leung Tsz Long 


2nd Runner Up:

Yan Hei Tung


Outstanding Award:

Au Lok Sze

Chung Yan Yi

Panpriya Malakorn

Wang Weijie

Yip Sze Nam


Most Popular Award-Champion

Popularity Gold Award:

Feng Peilei


Open Group - Group J


Champion:

YEUNG Hiu Fan


1st Runner Up:

Ho Wai Ying


2nd Runner Up:

Yannis Lai


Outstanding Award:

Ho Ka Chung

Leung Wai Ho

Wong Hiu Man

Huang Zhuoran



** Tutor Award: Participants must fill in the name, email and phone number of their tutor/institution/school or education center for confirmation when registering; the name of the tutor/institution/school or education center will not be added after the results are announced


The competition has been held successfully, Congratulations again to all winners!

🏆 Awards:

All winners must complete the application for mailing a certificate/medal/trophy by May 1th.Parents and tutors can log in to their GASCA account to instantly download e-Certificates and view grading papers.

Congratulations to the winners again!

For those who failed to win the prize, please do not be discouraged. In fact, every contestant performed very well.

Build up your perseverance; and we look forward to seeing you again in our next competitions!⭐️

Participate in other inspiring competitions: